Jdi na obsah Jdi na menu
 


PROJEKT ŠKOLÁKŮV ROK

Příspěvky

DUBEN - měsíc aprílového počasí

4. 5. 2013

 Tento měsíc patřil panáčkům, kteří měli charakterizovat dubnové počasí. Z  nakreslených panáčků jsme vybrali tohoto...obrazek--6-.jpg

Na čtvrtce je i popis, co panáček v dubnu dělá. Vojta se Sašou na závěr dokreslili pozadí, která má vyjadřovat přechod od zimního počasí k jarnímu.

Také jsme vyráběli květiny z papírových proužků a vyzkoušli si tišknout dřevěnými razítky. Kartičky jsme vyzdobili dubnovými pranostikami.

duben.jpg

 

ÚNOR - měsíc masopustního veselí

18. 3. 2013

ÚNOR - měsíc masopustního veselí

Tento měsíc proběhl u nás ve třídě malý karneval-masopust. Připomněli jsme si, jak se dříve na vesnicích chodilo v masopustním průvodu. Přečetli jsme si něco o maskách, které nesměly v průvodu chybět a nakonec nechyběla výroba masek. Společně jsme vytvořili čtvrtku do naší knihy Školákův rok.

wp_000064.jpg

 

 

 

LEDEN - měsíc mrazivého setkání s bílým sněhulákem

8. 2. 2013

LEDEN byl měsíc setkání se sněhulákem.

My jsme si tento měsíc vyzkoušeli hodně činností spojených právě se sněhulákem. Vyrobili jsme si sněhuláka s pleteným kabátem. Namalovali/nakreslili svého vysněného sněhuláka a také jsme vymysleli krátké básničky. (Více fotek ve fotogalerii - Sněhuláci.)

Na závěr jsme ve spolupráci s Honzíkem, vytvořili krátký film.

 

snehulaci.jpg

snehulaci.jpg

 

ZÁŘÍ - Plný měsíc kouzelých draků z pohádky i oblohy.

22. 1. 2013

POHÁDKY NA DRAKA

V prvním měsíci "Školákova roku" jsme si přečetli příběh z knihy Pohádky na draka. Dozvěděli jsme se, jak je těžké žít s dvěma hlavami. Po přečtení textu jsme odpověděli na otázky a ty nejčitelnější jsme otiskli na naši čtvrtku. Vše jsme doplnili obrázky vymyšlených draků. Myslím, že se nám to povedlo!

101_4862.jpg101_4863.jpg

 

LISTOPAD - Měsíc barevného padajícího listí

22. 1. 2013

LISTOPAD V 5.C

Tento měsíc jsme vytvářeli barevné lístečky technikou šrafování. Každý lísteček byl originál, bohužel se všechny nevešly na čtvrtku pro tento měsíc. Vybrán byl Kuby.  Nezůstali jsme však pouze u kreslení, vložili jsme do listopadového zadání trochu tvořivosti a napsali příběhy s tématem: LIST.  Nakonec jsme vybrali příběh o listonošovi Evičky a Nikči. Na pozadí byl umístěn strom, který nakreslil Šíma a Maty101_4861.jpg.101_4860.jpg

 

PROSINEC - Měsíc zářících dětských očí

17. 1. 2013

Tento měsíc byl zaměřen na Vánoce a štěstí dětí, když objeví, co si pod stromečkem přály. Naše třída měla zadané téma: "Aby se mi rozzářily oči, muselo by se o Vánocích stát..."

Vznikaly krásné příběhy a krásná přání.

O VV jsme texty doplnili o obrázky našich rozzářených očí.

prosinec.jpgprosinec-2.jpg

 

Projekt Školákův rok 2012/2013

16. 1. 2013

 

Do projektu Školákův rok je zapojena celá naše škola. Každý měsíc vytvářejí jednotlivé třídy vlastní pojetí společného názvu měsíce. Kreslí, píší fotí....

 

ŘÍJEN: Měsíc červeného jablíčka

16. 1. 2013

Tento měsíc jsme psali o jablku, jablíčku.

Vymýšleli jsme básně, povídky i pohádky.

nase-cast.jpg

 

titulni-strana.jpg